گفتاردرمانی تهرانسر ؛ کلینیک گفتاردرمانی طراوت

کاردرمانی تهرانسر

مرکز توانبخشی طراوت

_

گفتاردرمانی تهرانسر موضوعی است که ممکن است ساکنین این محله یا اطراف آن به دنبال پیدا کردن آن باشند. قطعا امروزه پیدا کردن یک کلینیک گفتاردرمانی مجهز و دارای کادر حرفه ای و متخصص کار دشواری است. لذا ما به دنبال معرفی یکی از بهترین مراکز گفتاردرمانی در چهارراه صدف هستیم. قطعا کلینیک های بسیار زیادی به عنوان کلینیک گفتاردرمانی تهرانسر فعالیت و رقابت می کنند. پیدا کردن بهترین ها همواره دشوار بوده و نیازمند تحقیق و بررسی فراوان است. حیطه های انجام مداخلات، تجهیزات حرفه ای و تجربه و سواد متخصصان از موارد بسیار مهم در انتخاب یک کلینیک خوب می باشد. در ادامه به معرفی یکی از بهترین کلینیک های گفتاردرمانی غرب تهران می پردازیم.

گفتاردرمانی تهرانسر و موقعیت جغرافیایی

تهرانسر نام محله‌ای است در غرب تهران ونسبتا توسعه یافته با آب و هوایی مطلوب که از شمال به بزرگراه شهید لشکری و محله شهرک آزادی و از جنوب به بزرگراه فتح و از شرق به فرودگاه مهرآباد و محله شهرک آسمان و از غرب به بزرگراه آزادگان و محله شهرک استقلال محدود شده‌است. محله تهرانسر در منطقه ۲۱ شهرداری تهران واقع است و خود به ۴ بخش تهرانسر شمالی(شهرک گلها، شهرک بازرگان-میدان کمال الملک -قباد)،  تهرانسر مرکزی ( گفتاردرمانی تهرانسر ) (بلوار اصلی و خیابان خسروپرویز و چهارراه صدف  و خیابان گلناز) تهرانسر شرقی(شهرک پاسداران-بنفشه-نفت-فجر-گل محمدی) تهرانسر غربی(بهشتی-رجایی-شهرک دریا).و شهرک مسکن ویژه. مراکز رفاهی و درمانی از جمله گفتاردرمانی تهرانسر در این منطقه برای رفاه ساکنین ای منطقه در نظر گرفته شده است.

مرکز توانبخشی طراوت واقع در چهارراه صدف با مکانی مناسب و تجهیزات کامل و با کسب مجوز از سازمان‌ نظام پزشکی جز یکی از بهترین و به روزترین کلینیک های ارتوپد فنی، کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران است که با هدف ارتقای سطح آموزش و توانبخشی و بهره مند شدن افراد نیازمند توانبخشی در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده است. این مرکز با بهره گیری از بهترین و مجرب ترین درمانگران حوزه توانبخشی آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد. فعالیت های این مرکز شامل ارتوپد فنی، کاردرمانی، نوروفیدبک و گفتاردرمانی در چهارراه صدف است.

گفتاردرمانی چیست؟

گفتاردرمانی در واقع ارزیابی و درمان مشکلات ارتباطی و اختلالات گفتاری است. این کار توسط آسیب شناسان گفتار و زبان انجام می شود که غالباً از آنها به عنوان گفتاردرمانگر یاد می شود.

از تکنیک های گفتاردرمانی تهرانسر برای بهبود ارتباطات استفاده می شود. این تکنیک ها شامل فن بیان، فعالیت های مداخله ای زبان و سایر موارد که به نوع اختلال گفتاری یا زبانی  دارد. گفتاردرمانی ممکن است برای اختلالات گفتاری که در کودکی یا بزرگسالی لازم باشد. برخی اختلالات مادرزادی یا بیماری و آسیب ممکن است فرد را مستعد استفاده از خدمات گفتاردرمانی در چهارراه صدف کند.

چه افرادی به گفتاردرمانی تهرانسر نیاز دارند؟

چندین اختلال گفتاری و زبانی وجود دارند که نیازمند گفتاردرمانی برای درمان هستند. از جمله این اختلالات می توان موارد زیر را نام برد:

 • مشکلات تلفظ که نوعی اختلال در بیان صحیح اصوات خاص می باشند. فرد مبتلا به این اختلال ممکن است تلفظ برخی حروف را جا بندازد، تغییر دهد، جا به جا و یا اضافه کند.
 • اختلال تشدید که به دلیل انسداد جریان منظم هوا در حفره های بینی یا دهان، و تغییر ارتعاشات مربوط به کیفیت صدا رخ می دهد و نیازمند مداخلات گفتاردرمانی تهرانسر می باشد‌.
 • اختلال بیانی که شامل مشکل در انتقال یا بیان اطلاعات می باشد. مانند به کاربردن زمان فعل به شکل نادرست. این اختلال از جمله موارد رایج در بین مراجعان گفتاردرمانی چهارراه صدف می باشد‌.
 • اختلال دریافت کلام که در آن فرد مبتلا در درک و پردازش گفته های دیگران مشکل دارد.
 • اختلال در روانی کلام که بر تداوم، سرعت و ریتم گفتار تأثیر می گذارد. به عنوان مثال می توان لکنت و آشفتگی کلامی را نام برد.
 • دیس آرتریا که به دلیل عدم توانایی در کنترل عضلات گفتاری رخ می دهد. در نتیجه گفتار کند یا نا واضح می شود. این مسئله معمولاً به دلیل اختلال در سیستم عصبی بروز کرده و از موارد رایج مراجعه به گفتاردرمانی تهرانسر می باشد.
 • اختلالات شناختی-ارتباطی که در برقراری ارتباط به دلیل آسیب دیدگی بخشی از مغز مشکل دارند. این هود می تواند منجر به مشکلات حافظه، حل مسئله، مشکل در صحبت کردن یا گوش دادن شود.
 • آفازی که یک اختلال ارتباطی اکتسابی است که بر توانایی فرد در صحبت کردن و درک دیگران تأثیر می گذارد و نیازمند گفتاردرمانی درغرب تهران می باشد. همچنین اغلب بر توانایی خواندن و نوشتن فرد تأثیر می گذارد. سکته مغزی شایع ترین علت بروز آفازی است.

گفتاردرمانی تهرانسر برای کودکان

گفتاردرمانی بسته به نوع اختلال گفتاری و شدت آن ممکن است به صورت انفرادی و یا گروهی انجام شود. تمرینات و فعالیت های گفتاردرمانی بسته به اختلال، سن و نیازهای کودک متفاوت است. گفتاردرمانی در غرب تهران برای کودکان شامل موارد زیر می باشد:

 • تعامل از طریق صحبت کردن، بازی کردن، و استفاده از تصاویر، کتاب و اشیا دیگر به عنوان بخشی از مداخله زبانی برای کمک به تحریک رشد زبان.
 • در هنگام بازی صداها و هجاهای صحیح متناسب با سن کودک ادا می شوند تا نحوه تولید صداهای خاص به کودک آموخته شوند.
 • ارائه راهکار ها و تکالیف درسی برای کودک، والدین یا مراقب در مورد چگونگی انجام گفتاردرمانی در خانه.

گفتاردرمانی برای بزرگسالان

گفتاردرمانی تهرانسر برای بزرگسالان با ارزیابی و تعیین نیازهای مراجع و طراحی بهترین روش درمانی آغاز می شود. تمرینات گفتاردرمانی در چهارراه صدف برای بزرگسالان می تواند به شما در گفتار، زبان و ارتباط شناختی کمک کند.

در صورت آسیب یا شرایط پزشکی، مانند بیماری پارکینسون یا سرطان دهان، مشکلات بلع ایجاد می شوند که روند درمان می تواند شامل آموزش مجدد عملکرد بلع باشد.

تمرینات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حل مسئله، حافظه و سازماندهی و سایر فعالیتهایی که در جهت بهبود ارتباط شناختی است.
 • تاکتیک های مکالمه برای بهبود ارتباطات اجتماعی
 • تمرینات تنفسی برای رزونانس، از مداخلات گفتاردرمانی تهرانسر
 • تمرینات تقویتی عضلات دهان

ادرس کلینیک طراوات: تهراسر چهارصدف، خیابان شاهد غربی، جنب بانک صادرات،پلاک 45، طبقه دوم(طبقه ی بالای پلیس+ 10)

منابع:

 1. کلیک کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد گفتاردرمانی در ام اس کلیک کنید.

کلینیک ها

کلینیک گفتاردرمانی تهرانسرکلینیک گفتاردرمانی طراوتگفتاردرمانی در تهرانسرگفتاردرمانی در چهارراه صدفگفتاردرمانی در غرب تهرانگفتاردرمانی طراوت

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *