ارتوپد فنی تهرانسر – کلینیک ارتوپد فنی طراوت

کاردرمانی تهرانسر

ارتوپد فنی تهرانسر – کلینیک ارتوپد فنی طراوت

_

ارتوپد فنی تهرانسر موضوعی است که ممکن است ساکنین این محله یا اطراف آن به دنبال پیدا کردن آن باشند. قطعا امروزه پیدا کردن یک کلینیک ارتوپد فنی مجهز و دارای کادر حرفه ای و متخصص کار دشواری است. لذا ما به دنبال معرفی یکی از بهترین مراکز ارتوپد فنی در چهارراه صدف هستیم. قطعا کلینیک های بسیار زیادی به عنوان کلینیک ارتوپد فنی تهرانسر فعالیت و رقابت می کنند. پیدا کردن بهترین ها همواره دشوار بوده و نیازمند تحقیق و بررسی فراوان است. حیطه های انجام مداخلات، تجهیزات حرفه ای و تجربه و سواد متخصصان از موارد بسیار مهم در انتخاب یک کلینیک خوب می باشد. در ادامه به معرفی یکی از بهترین کلینیک های ارتوپد فنی غرب تهران می پردازیم.

ارتوپد فنی تهرانسر و موقعیت جغرافیایی

تهرانسر نام محله‌ای است در غرب تهران ونسبتا توسعه یافته با آب و هوایی مطلوب که از شمال به بزرگراه شهید لشکری و محله شهرک آزادی و از جنوب به بزرگراه فتح و از شرق به فرودگاه مهرآباد و محله شهرک آسمان و از غرب به بزرگراه آزادگان و محله شهرک استقلال محدود شده‌است. محله تهرانسر در منطقه ۲۱ شهرداری تهران واقع است و خود به ۴ بخش تهرانسر شمالی(شهرک گلها، شهرک بازرگان-میدان کمال الملک -قباد)،  تهرانسر مرکزی ( ارتوپد فنی تهرانسر ) (بلوار اصلی و خیابان خسروپرویز و چهارراه صدف  و خیابان گلناز) تهرانسر شرقی(شهرک پاسداران-بنفشه-نفت-فجر-گل محمدی) تهرانسر غربی(بهشتی-رجایی-شهرک دریا).و شهرک مسکن ویژه. مراکز رفاهی و درمانی از جمله ارتوپد فنی تهرانسر در این منطقه برای رفاه ساکنین ای منطقه در نظر گرفته شده است.

مرکز توانبخشی طراوت واقع در چهارراه صدف با مکانی مناسب و تجهیزات کامل و با کسب مجوز از سازمان‌ نظام پزشکی جز یکی از بهترین و به روزترین کلینیک های گفتاردرمانی، کاردرمانی و ارتوپد فنی در غرب تهران است که با هدف ارتقای سطح آموزش و توانبخشی و بهره مند شدن افراد نیازمند توانبخشی در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده است. این مرکز با بهره گیری از بهترین و مجرب ترین درمانگران حوزه توانبخشی آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد.
فعالیت های این مرکز شامل گفتاردرمانی، کاردرمانی، نوروفیدبک و ارتوپد فنی در چهارراه صدف است.

ارتوپد فنی  تهرانسر ؛ ارتوپد فنی چیست و چه وظایفی را برعهده دارد؟

ارتوپد فنی یا ارتز پروتز یک علم و حرفه پویا و در حال گسترش در زمینه سلامت است. از نظر فنی، پروتز و ارتز شاخه های جداگانه ای هستند. اما اهداف مشترکشان در توانبخشی، آنها را در یک نهاد مشترک متحد می کند. متخصصین ارتز پروتز عضو جدا نشدنی تیم مراقبت های درمانی و توانبخشی هستند. نقش اصلی آن ها در حفظ رفاه عمومی بیماران است. تخصص منحصر به فرد آنها در ارزیابی، طراحی و انتخاب بهترین مواد مصرفی، تحرک و استقلال را به بیماران بر می گرداند.

هدف ارتوپد فنی تهرانسر این است که به حرکات بدن، اصلاح فرم بد بدن، از بین بردن درد و جلوگیری از ایجاد ناهنجاری های ارتوپدی در طول درمان کمک می کند. این کار با قرار دادن یک ارتز در قسمتی از بدن به عنوان مثال، با استفاده از بریس، کولیس، محافظ گردن یا آتل انجام می پذیرد.  این وسایل معمولا از انواع مختلفی از مواد مثل ترموپلاستیک، فیبر کربن، الاستیک، فلزات، اتیلن-وینیل استات و پارچه ساخته شده اند.

نقش ارتوپد فنی تهرانسر در سلامت و توانبخشی چیست؟

گاهی ممکن است افراد به دلایل زیادی از جمله تصادفات، نقایص مادرزادی و بیماری، اندام خود را از دست بدهند یا دچار نقص ارتوپدی شوند. متخصصین ارتز و پروتز با ساختن اندام مصنوعی(پروتز) و بریس های ارتوپدی(ارتز) به این بیماران کمک می کنند. مهارت آن ها سبب می شود که فرد توانایی حرکت خود را مجددا بدست بیاورد. همچنین ارتوپد فنی تهرانسر در رفع ناهنجاری ها و جلوگیری از بروز مشکلات بعدی نیز نقش دارند. به طور کلی می توان گفت وظیفه آن، ساخت ارتز و پروتز به صورت تخصصی است. یک متخصص ارتوپد فنی در چهارراه صدف با انجام ارزیابی و اندازه گیری های دقیق، وسیله کمکی مورد نیاز بیمار را برایش می سازد. این وسیله می تواند ارتز یا پروتز باشد. البته در مواردی هم از ارتزها و پروتزهای از پیش ساخته شده برای بیمار استفاده می شود.

وظایف ارتوپد فنی

از وظایف ارتوپد فنی تهرانسر می توان موارد زیر را نام برد:

 • طراحی ارتز یا پروتز متناسب با نیازها و اهداف بیمار. برای مثال: کاهش درد، راحتی، ایجاد ثبات و تحرک و همچنین رعایت زیبایی از خدمات ارتوپد فنی در غرب تهران
 • انتخاب مواد اولیه مناسب برای داشتن مقاومت بهینه، دوام و عملکرد کارآمد
 • صحبت با بیمار در رابطه با برنامه درمان. از جمله مزایا، خطرات و طول مدت استفاده از وسیله کمکی
 • آماده سازی بیمار به وسیله آتل یا لباس های فشرده، برای استفاده از وسیله کمکی ساخته شده
 • انجام دقیق اندازه گیری، اسکن، و الگو برداری توسط متخصص ارتوپد فنی
 • ارزیابی و تراز کردن ارتز یا پروتز برای حداکثر عملکرد و راحتی استفاده از آن در ارتوپد فنی تهرانسر
 • ارائه توضیحاتی به بیمار، در رابطه با نحوه استفاده و نگهداری از وسیله کمکی
 • پیگیری مداوم، از جمله ارزیابی و اصلاح ارتز یا پروتز برای داشتن عملکرد مطلوب

تفاوت ارتز و پروتز چیست؟

ارتز وسیله ای است که برای اصلاح، وضعیت دهی یا تقویت یک قسمت از بدن استفاده می شود. ارتزها معمولاً برای افرادی استفاده می شود که به دلیل نقص یا دفورمیتی، در عملکردشان دچار مشکل شده اند. به عنوان مثال، بریس پشت به کسی کمک می کند که ستون فقراتش به علت اسکولیوز دچار نقص شده است. این موارد در کلینیک ارتوپد فنی تهرانسر ساخته می شوند.

پروتز یک اندام یا عضوی از بدن است که به صورت مصنوعی توسط ارتوپد فنی تهرانسر ساخته شده است. از آن برای جایگزینی بخشی از بدن که به دلیل قطع عضو از بین رفته استفاده می شود. همچنین برای بخشی که به علت عدم رشد، شکل نگرفته است. این وسیله این امکان را برای افراد فراهم می کند که بتوانند عملکرد خود را در نبود یک اندام بازیابند. بارزترین نمونه آن می تواند پای مصنوعی برای فرد قطع عضو شده باشد.

آدرس کلینیک طراوت: تهرانسر چهارصدف،خیابان شاهد غربی، جنب بانک صادرات ،پلاک 45، طبقه دوم(طبقه بالای  پلیس +10)

منابع:

 1. کلیک کنید.
 2. کلیک کنید.
 3. کلیک کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد درمان های خانگی ام اس، کلیک کنید.

https://raihanmed.ir/%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c-%d8%a7%d9%85-%d8%a7%d8%b3-%d8%9b-%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%aa%d9%85%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%a7%d8%aa/

کلینیک ها

ارتوپد فنی چهارراه صدفارتوپد فنی طراوتکلینیک ارتوپد فنی تهرانسرکلینیک توانبخشی طراوت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *