خدمات درمانی به صورت گروهی

در گذشته وارزیابی ها و درمان به صورت انفرادی برای هر مشکل نیازمند مراجعه به متخصص مجزا بوده است. گاهی اوقات عدم اگاهی و ارتباط این متخصصین باعث مشکلات در فرایند درمان(مثل تداخل دارویی و تداخلات دیگر و تناقضات  برای مراجع  برای وضعیت سلامتی گردیده است و برای رفع این مشکلات  سیستم ارزیابی های گروهی ابداع شد.

در سیستم ارزیابی گروهی با توجه به ارتباط متخصصین  باهم دیگر امکان بروز مشکلات در فرآیند درمان به حداقل کاهش یافت و مراجعین برنامه در مانی یکپارچه ای برای خود دریافت نمودند. اما با این وجود عدم اگاهی متخصصین از مشکلات و سوابق درمانی گذشته مراجعین باعث بروز مشکلاتی در فرایند درمان می شد و ازاین ان رو فرآیند ثبت تاریخچه ی بیماری ها و مشکلات  مراجعین (سیستم هر خانواده یک تیم سلامت) ایجاد گردید.

با این وجود درکشورهای کمتر توسعه یافته و توسعه نیافته در مراحل  ابتدایی این فرایند دچار چالش شده اندو در پیشبرداین  فرایند ناتوان بوده اند از جمله در ایران هنوز هم در بیشتر مناطق ارزیابی انفرادی ونبود تیم در مان مناسب به چشم می اید. بنابرین مجموعه توانبخشی پزشکی رایهان براساس چشم انداز و پیش برد اهداف خود در نظر دارد به صورت ارزیابی گروهی متخصصین برای اکثریت مردم جامعه فراهم نماید . به طوریکه مراجعان برای ارزیابی لازم نیازمند مراجعه به متخصصین به صورت جداگانه نباشد تا دچار تضادو ابهام در مسیر درمان خود نگردند

 

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *